Słoneczna Polana zaprasza na urlop na łonie natury Bory Tucholskie - to oaza ciszy i spokoju... ...wymarzone miejsce do pracy twórczej Oferujemy bogatą bazę noclegową ...wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży Ośrodek położony jest nad jeziorami Udzierz i Radodzierz Na terenie ośrodka jest 25 domków kempingowych

Szanowni Państwo

Jeżeli chcecie spędzić urlop ze swoimi najbliższymi na łonie natury w ciszy i spokoju zapraszamy do nas, na Kociewie, w Bory Tucholskie do Rezerwatu Przyrody jeziora Udzierz i jeziora Radodzierz.

Ośrodek wczasowy Słoneczna Polana jest położony na południowym stoku leśnym nad brzegiem jeziora Radodzierz (246 ha), prawdziwego raju dla wędkarzy. Występują w nim takie ryby jak węgorz, szczupak, leszcz, lin, sieja, sielawa, okoń, płoć oraz dwa gatunki raków.
Woda jeziora znajduje się w wykazie najczystszych jezior w Polsce.

Ciekawostką świadcząca o czystości wody jest występowanie rzadkiego gatunku ryby zwanej różanką. Rezerwat ten to piękne lasy mieszane zasobne w owoce leśne i grzyby. Lasy pełne ptaków i leśnej zwierzyny, lasy zachęcające do poznawania przyrody i jej bogactwa - roślinności leśnej i bagiennej (rosiczka, dzbanecznik). Wcześnie rano na tafli jeziora można podglądać zabawy rodziny wydr oraz ptactwa wodnego, na polanie - żurawia, czaplę siwą, a na niebie orła bielika i inne ptactwo.

Wieś Osiny to piękna historia Polski - niegdyś kolonia Królowej Bony i Zygmunta Starego, ich pierwsze królewskie pasieki pszczele, następnie holenderska protestancka kolonia słynąca z wydobycia torfu.

Doskonała baza wypadowa do Trójmiasta, Malborka, Gniewa, KwidzynaKościerzyny, Szymbarka, Nowego n/W., Torunia, Świecia n/W., Chełmna i Grudziądza.
Na terenie ośrodka jest 21 domków kempingowych 4-10-osobowych, sklep, bar, boisko do siatkówki, wypożyczalnia sprzętu rekreacyjnego oraz parking.

Wieczorem można usiąść w sympatycznym towarzystwie przy ognisku upiec kiełbaskę, ziemniaki czy szaszłyk. Ze względu na ciszę, walory krajobrazowe i zdrowotne jest to wymarzone miejsce do pracy twórczej.
Wyżywienie w barze lub we własnym zakresie. Zaopatrzenie w sklepie oraz na zamówienie. W ośrodkowym barze codziennie świeże pieczywo i ciasto.


Serdecznie Zapraszamy do nas na:

- Międzynarodowe Integracyjne Zielone Szkoły
- Zielone Szkoły
- całodniowy pobyt z intensywnym programem rekreacyjnym
- biwaki młodzieżowe
- obozy integracyjne, sportowe...
- wycieczki szkolne
- wczasy rodzinne
- imprezy okolicznościowe
- grzybobrania, wędkowanie
- turnieje sportowe
- plenery